blisko

Temat: Ogromna Brytania

Brexit oznaczałby dekadę niepewności  Ze świata

  • Nowa opłata dla kierowców. "Najostrzejsze" przepisy na świecie
  • Funt spadł poniżej pięciu złotych. Kolejne "nie" dla brexitu uderzyło w brytyjską walutę
  • Nowy obowiązek dla Młodych polaków na Wyspach. Wszystko, jakie możliwości musisz wiedzieć
  • Żyją setki kilometrów od Londynu, obawiają się brexitu. "Chodzi na temat całe nasze życie"
  • "Absolutnie katastrofalne". Gigant ostrzega zanim skutkami braku porozumienia

Brexit, czyli wyjście Przy. Brytanii z Unii Europejskiej, mógłby oznaczać dekadę szkodliwej niepewności, wynikającej z potrzeby wynegocjowania nowych relacji wraz ze wspólnotą i innymi państwami - ostrzegł w poniedziałek brytyjski rząd.

Referendum ws. członkostwa w UE odbędzie się w Przy. Brytanii 23 czerwca. Premier David Cameron, który wynegocjował z przywódcami pozostałych królestw UE porozumienie ws. świeżych relacji W. Brytanii ze wspólnotą, prowadzi kampanię przeciwko Brexitowi.

Grexit zamienił na Brexit. "Nieobliczalny marksista" doradza laburzystom

Okres niepewności

W opublikowanym po poniedziałek dokumencie nt. sporu ewentualnego wyjścia z UE rząd brytyjski ostrzegł, hdy Brexit byłby czymś bezprecedensowym i nieprzewidywalnym.

"Zajęłoby dekadę, albo i przez dłuższy czas, wynegocjowanie najpierw naszego wyjścia z UE, a później naszych przyszłych układów spośród Unią i następnie własnych porozumień handlowych z państwami spoza UE na warunkach, które byłyby do zaakceptowania przez Zjednoczone Królestwo" a mianowicie głosi rządowy dokument.

Podkreślono, że "byłby to długi okres niepewności", który to miałby konsekwencje dla firm brytyjskich, handlu i napływu inwestycji.

Sianie paniki?

Choć oficjalne nastawienie rządu brytyjskiego popiera pozostaje w UE, niektórzy ministrowie, a także burmistrz Londynu Boris Johnson, prowadzą kampanię na rzecz Brexitu i zarzucają rządowi sianie paniki. Ujrzeć można opinie, że porozumienie z UE ws. Brexitu można zawrzeć względnie prędko, ponieważ w interesie finansowym państw UE leży kontynuowanie handlu z W. Brytanią.

bGK wstrzymuje przyjmowanie wniosków o dopłaty MdM  Nieruchomości

BGK wstrzymuje przyjmowanie wniosków o dopłaty MdM Nieruchomości

Bank Gospodarstwa Krajowego od dnia wstrzyma przyjmowanie wniosków o dofinansowanie w ramach aplikacji Mieszkanie dla Młodych na 2018 rok - poinformował w czwartek BGK. Ostatnia transza na 2018 rok ruszy dopiero…...

Czytać
bezrobocie w krajach OECD «prawie» nie drgnie  Informacje

Bezrobocie w krajach OECD «prawie» nie drgnie Informacje

Do końca 2013 r. przeciętna stopa bezrobocia w krajach OECD spadnie tylko o 0, 2 proc. - stwierdza w najnowszym raporcie agenda organizacji OECD zajmująca się zatrudnieniem. Obecnie w państwach zrzeszonych…...

Czytać