blisko

Temat: Motoryzacja

Dieselgate. Volkswagen domaga się odszkodowań od byłych menedżerów  Ze świata

  • Duży ruch w autosalonach. Owe marki wybierano najczęściej
  • Zmiany w egzaminach na uprawnienie jazdy. Jest propozycja ministerstwa
  • GDDKiA zrywa umowy wraz z Włochami. Mieli budować świstki A1 i S3
  • Surowe kary za cofanie licznika. Prezydent podpisał ustawę
  • Z Trójmiasta do granicy z Czechami w pięć godzinek. Jest umowa na kolejny odcinek A1

Volkswagen domaga się odszkodowań od momentu byłych menedżerów, którzy zostali zwolnieni za udział w aferze dieslowej. Kosztowała kobieta koncern około 30 milionów dolarów.

Jak podał niemiecki dziennik "Handelsblatt", VW chce odzyskać znaczną część z 4 milionów €, które firma zapłaciła zbytnio obronę jednego z byłych dyrektorów - Olivera Schmidta, skazanego w 2017 roku kalendarzowego w USA na siedmiu lat więzienia.

Koncern wniosek o odszkodowanie złożył pod koniec 2018 r., nie wskazał jednak poszczególnych byłych pracowników ani nie zaakceptować podał wysokości potencjalnego odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu - zauważyła gazeta.

Afera w Volkswagenie

Z związku ze skandalem emisyjnym w stan oskarżenia jest postawionych łącznie 9 ludzi, w tym dwóch byłych dyrektorów VW: Oliver Schmidt i James Liang, którzy przyznali się do zarzucanych im działań i pozostali w USA skazani na kary więzienia.

Wymiana auta z rabatem lub modyfikacja silnika. Wykorzystać mogą miliony kierowców w Niemczech

Afera wybuchła po 2015 roku w następstwie dochodzenia prowadzonego przez podległą rządowi USA Agencję Opieki Środowiska.

W tej wyniku Volkswagen przyznał się do zainstalowania oprogramowania wspaniałego jako defeat device (urządzenie udaremniające) w 11 milionach samochodów. W celach oszczędnościowych wyłączało ono system neutralizowania tlenków azotu podczas normalnej eksploatacji samochodu i włączało go po rozpoznaniu, że silnik poddawany jest testom. Dzięki czemu podczas testów można było manipulować wynikami pomiarów emisji z układu wydechowego.

Dotychczasowe kary sądowe i innego rodzaju koszty ponoszone przez Volkswagena i tej spółki córki w związku z Dieselgate wynoszą blisko 30 miliardów euro.

chcą ograniczyć gigantów. Visa i MasterCard pod nadzorem państwa?  Informacje

Chcą ograniczyć gigantów. Visa i MasterCard pod nadzorem państwa? Informacje

Nowa Ordynacja podatkowa do konsultacji Konstytucyjne niejasności w sprawie zmian przy emeryturach. Jest odpowiedź resortu finansów Premier obiecał niższą liczbę wiceministrów. Właśnie powołano nowego Nadwyżka w budżecie. Między innymi dzięki sytuacji…...

Czytać
cEO Theranosa Elizabeth Holmes zakłada nową firmę

CEO Theranosa Elizabeth Holmes zakłada nową firmę

Według nieoficjalnych doniesień Elizabeth Holmes, twórczyni okrytego niesławą startupu Theranos, oskarżona o dokonanie oszustwa wycenianego na 700 mln dolarów, zakłada nowy interes. Jak informuje "Vanity Fair", obecnie Holmes bada, czy w Dolinie…...

Czytać